O FIRMIE

Cosmofarma S.R.L. to rodzinna firma znana z produkcji wysokiej jakości produktów do codziennej pielęgnacji skóry. Ponad czterdzieści lat doświadczenia w branży kosmetycznej dało im nadrzędną i wszechstronną wiedzę techniczną w zakresie opracowywania, udoskonalania i monitorowania formuł produktów w celu wytwarzania światowej klasy produktów do pielęgnacji skóry.

Firma Cosmofarma z siedzibą w Toskanii we Włoszech koncentruje się na łączeniu naturalnego pochodzenia składników z postępem naukowym i technologicznym. Jej głównym celem jest wytwarzanie czystych, wysokiej jakości produktów, które są przyjazne dla środowiska i wysoce skuteczne. 

Cosmofarma jest członkiem Confidustria (Generalnej Konfederacji Przemysłu Włoskiego), Federchimica (Włoskiej Federacji Stowarzyszeń Przemysłu Chemicznego) oraz Cosmetica Italia, oddziału stowarzyszenia Cosmetic Group Association w Federchimica. Ponadto system zarządzania danymi Cosmofarmy jest zgodny z normą UNI EN ISO 9001:2008 – Badania, rozwój i produkcja kosmetyków do włosów, pielęgnacji skóry i higieny osobistej. 

Cosmofarma utrzymuje rygorystyczny zestaw kontroli i równowagi na wszystkich etapach procesu produkcyjnego.

Materiały zamawiane są jedynie u sprawdzonych i certyfikowanych dostawców. Produkty, surowce i materiały zużywane do opakowań są ściśle kontrolowane pod względem jakości jak i nadaniem się do utylizacji i recyklingu. 

Baza kosmetyczna produktów jest analizowana i monitorowana przez kontrolera technicznego przed przejściem do fazy napełniania i pakowania. Wszystkie produkty są spisywane w dokumentacji. 

Każda partia produktów jest porównywana z próbką statystyczną, zapewniając zgodność specyfikacji ze wcześniejszymi założeniami i wymaganiami. 

Cosmofarma gwarantuje jakość zapewnioną przez laboratoryjne kontrole i udostępnia całą niezbędną dokumentację produktów, zgodnie z Europejskimi przepisami i prawami dotyczącymi produktów kosmetycznych. Dzięki zapewnionej jakości i wieloletnim doświadczeniu Cosmofarma zapewnia najlepsze, sprawdzone produkty do pielęgnacji skóry. Cosmofarma to nie droga na skróty i kompromisy, to produkty światowej klasy, które pokochasz już po pierwszym użyciu.